شما اینجا هستید
صفحه اصلی > دوران بارداری > خرید “صندلی غذای کودک”

خرید “صندلی غذای کودک”

راهنمایی برای خرید صندلی غذای کودک

صندلی غذای کودک یک صندلی با پایه بلند است که در جلوی بعضی از این صندلی ها میز کوچکی نیز تعبیه شده است. به دلیل پایه های بلندی که دارد سبب می شود که کودک در ارتفاعی متناسب با بقیه افراد حاضر در دور میز قرار بگیرد. این موضوع حس امنیت و آرامش را در زمان غذا خوردن برای کودک به همراه دارد. از طرف دیگر غذا دادن به کودک زمانی که در ارتفاعی متناسب با والدین است ، آسانتر خواهد بود.

صندلی های غذاخوری کودکان معمولا کمر بندی برای ایمن بودن کودک دارند. این امر سبب می شود که در زمان صرف غذا کودک جا به جا نشود. همچنین برای کودکانی که کم سن تر هستند این حس امنیت را فراهم میکند.

البته این یک تعریف کلی از صندلی غذای کودک بود. ولی صندلی ها در انواع مختلف متناسب با سن نوزاد دسته بنده و قابل تعریف هستند.

کاربرد صندلی غذای کودک

صندلی غذای کودکان بیشتر در منزل و رستوران استفاده میشود. که برای هردو مکان تقریبا تعریف مشابهی دارد  البته برای رستوران توصیه میشود صندلی خریداری شود که دارای هیچ نقصی در زمینه رفاه و آسایش کودک ، امنیت و بهداشت صندلی وجود نداشته باشد. رعایت این مورد هم در جلب توجه مشتری حائز اهمیت میباشد و هم هزینه های رستوران را کاهش می دهد.

زمان استفاده از صندلی غذای کودک

هنگامی که کودک قادر به نشستن است و غذای کودک فقط شیر مادر ،شیر خشک یا هر خوراکی با بطری شیر به کودک خورانده میشود نیست و غذای کودک به سمت غذاهای دیگر مثل سوپ یا غذای جامد در حال تغییر است استفاده از صندلی غذا برای تشویق و جلب توجه کودک بسیار موثر است.

صندلی غذای نوزاد و کودک برا اساس جنس

 1. صندلی غذای پلاستیکی
 2. صندلی غذای فلزی
 3. صندلی غذای چوبی

ممکن است صندلی غذا ترکیبی از فلز و پلاستیک و یا فلز و چوب… نیز باشد. بهتر از به کیفیت صندلی و محکم بودن آن بیشتر توجه شود

انواع صندلی غذا

صندلی کودک استاندارد: این صندلی استاندارد با سینی است. این صندلی ها می توانند وقتی کودک شما شروع به نشستن کرد (در حدود شش ماهگی) استفاده شوند و بعضی مدلهای شیب داری وجود دارد که می تواند حتی زودتر استفاده شود.

 

صندلی کودک سبک مدل اروپایی: این صندلیها سینی ندارند و به شما امکان می دهند که کودک را سر میز خود بیاورید در حدود نه ماهگی این کار را شروع کنید. به عنوان قانون کلی, این مدل می تواند به عنوان صندلی خردسال استفاده شود.

 

ترکیبی ها: این صندلیها سینی دارند و می توانند از شش ماهگی استفاده شوند اما آنها قابل تبدیل به صندلی خردسال نیز هستند. شبیه وسایل خانه معمول خانه هستند و به خوبی در اتاق نهار خوری قابل استفاده هستند. مسئله این است که آنها تمام ویژگی های صندلی کودک استاندارد را ندارند.

 

صندلی های کودک قابل حمل: چه شما در سفر باشید, یا نیاز به صندلی پشتیبان برای خانه اقوام نزدیک یا در سفر داشته باشید یا فقط فضای کافی برای صندلی غذاخوری کودک استاندارد ندارید , این صندلی چمع و جور که به میز یا صندلی های شما وصل می شود یک گزینه مناسب است.

 

صندلی های حمایتی: گاهی بعد از حدود 18 ماهگی, کودک شما می تواند از صندلی حمایتی استفاده کند. به کمربند صندلی مجهز است که کودکان را در جای خود نگه می دارد.

در هنگام خرید صندلی بهتر است به این نکات توجه نمایید:

 •  اندازه و محدودیت فضایی که در آشپزخانه دارید دقت کنید
 •  صندلی‌هایی که میز جلوی آنها متحرک است همزمان با رشد کودک قابل جابه‌جایی است
 •  صندلی و کمربندهای صندلی که انتخاب می‌کنید باید به‌گونه‌ای باشد که به‌راحتی قابل شستشو باشد.
 •  صندلی‌هایی که همزمان با رشد کودک قابل تبدیل به انواع بزرگ‌تر هستند.
 • تنظیم ارتفاع صندلی بسیار مهم است. همچنین میز صندلی نباید طوری باشد که به شکم کودک فشار بیاورد و صندلی غذای کودک باید این تنظیمات را داشته باشد
 • صندلی‌هایی که تشک دارند برای کودک مناسب‌ترند و اگر جای قرار گرفتن پا هم داشته باشند، کودکی حسابی احساس راحتی خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که درزهای صندلی هیچ لبه تیزی ندارد که پشت پای کودک را خراش دهد
 • صندلی کودک باید از 5 یا 3 نقطه کمربند داشته باشد تا کودک را از ایستادن یا ایجاد لغزش محافظت کند. این کمربندها نباید هیچ فشاری به شکم کودک بیاورند ضمن اینکه با رشد کودک قابل تنظیم باشند.
 • صندلی‌هایی که چرخ دارد برای استفاده راحت‌ترند چون می‌توانید از آشپزخانه به کنار میز ناهارخوری در سالن پذیرایی‌تان منتقلش کنید. .
 • همه صندلی‌های کودک باید روی بسته‌بندی‌شان گواهی استاندارد انجمن سازندگان محصولات کودک را داشته باشند.

نکته پایایانی درمورد صندلی کودک و مزیت آن

همین‌که کودک شروع به خوردن غذا می‌کند، یک صندلی می‌تواند مکانی امن برای امتحان کردن انواع طعم‌ها برای او باشد. وجود این وسیله باعث می‌شود وعده‌های غذایی منظم‌تری برای کودک تدارک ببینید و جای کمتری هم کثیف شود.

صندلی طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و قیمت‌ها دارد اما بهتر است انواع محکم و آسان در تمیز کردن را انتخاب کنید. برای این کار باید به اندازه کافی از دوام صندلی دست‌کم برای چند سال استفاده روزانه مطمئن شوید، چون این صندلی دست‌کم تا 4سالگی کودک همراه اوست

پاسخی بگذارید

Top