شما اینجا هستید
صفحه اصلی > مادران > لوازم سیسمونی مورد نیاز نوزاد در سفر

لوازم سیسمونی مورد نیاز نوزاد در سفر

وسایل مورد نیاز کودک در سفر

آماده کردن وسایل مورد نیاز سفر کار چندان راحتی نیست حال اگر کودک و نوزاد نیز داشته باشیم کارمان سخت تر میشود ،چون مسافت های زیاد در جاده برای نوزدان و کودکان کسل کننده است و موجب واکنش هایی مثل گریه و بهانه جویی میشود. برای اینکه سفر خوبی داشته باشیم نیاز به تهیه کردن یک لیست کامل از وسایل مورد نیاز نوزاد داریم ،تا در سفر دچار دردسر و مشکل نشویم: مثل وسایل غذاخوری نوزاد ،وسایل بهداشتی ، اسباب بازی ،لباس نوزاد ، پتو …

در این مطلب لیست کاملی از وسایل موردنیاز کودک هنگام سفر را برایتان نوشته ایم تا چیزی را فراموش نکنید!!.

  پوشک

همیشه سعی کنید بیشتر از تعداد روزهای سفر خود پوشک به همراه داشته باشید. شاید مورد اضطراری پیش آمد، سفرتان طولانی تر شد یا در جاده با ترافیک سنگین یا تاخیر حرکت اتوبوس یا پرواز هواپیما مواجه شوید ، علاوه بر پوشک نوزاد بهتر است یک زیر انداز تعویض سبک و مناسب نیز همراه داشته باشید تا محیط بهداشتی برای نوزاد خود فراهم آورید.

 

  پارچه خشک کن – دستمال مرطوب

هنگام تعویض نوزاد نیاز به خشک کن داریم میتوانیم از خشک کن های پارچه ای سبک و ضد حساسیت استفاده کنیم ویا از دستمال مرطوب های بهداشتی برای تمیز کردن بدن نوزاد و تمیز کردن دست و صورت نوزاد استفاده نماییم

کیسه های پلاستیکی

سعی کنید در اندازه های مختلف و به تعداد زیاد کیسه پلاستیکی همراه داشته باشید تا پوشک، لباس و کفش های کثیف را داخل آنها بریزید (میتوانیم از کیسه مخصوص پوشک هم استفاده کنیم)

پتو و ملافه

بهتر است چند تا پتو نوزاد ملافه برای زیر و روی کودک و گرم نگه داشتن او در محیط های سرد به همراه داشته باشید بعضی از کودکان به پتو خود وابستگی خاص دارند بهتر است برای جلوگیری از بهانه جویی آنها پتو مورد علاقه اش را همراه ببریم.

 

 

 اسباب بازی با وسایل آموزشی

کودکان همیشه برای سرگرم شدن به اسباب بازی و کتاب کودک نیاز دارند. بهتر است برای سرگرمی و تفریح کودک ، وسایل بازی مورد علاقه و مناسب سفر  او و البته وسایلی که قطعه های مختلف آن به راحتی گم نمی شوند را در هنگام سفر همراه ببرید .

 

پوشاک، پاپوش و کفش

برای هر روز کودک حداقل باید دو یا سه دست لباس راحت بردارید. ترجیجا پوشاک کودک را از رنگ تیره بردارید که کمتر آلودگی و انواع لکه ها را نشان دهند. باید با توجه به شرایط آب و هوای شهر مقصد، لباس زیر و رو آستین دار و بدون آستین برای کودک همراه داشته باشید.

پیش بندهای یکبار مصرف یا قابل شستشو نیز فراموش نشود.

وسایل حمام

سعی کنید ساک کوچکی برای وسایل بهداشتی و حمام کودک جمع کنید که فضای زیادی هم اشغال نکند و محصولات شستشو بدن مثل شامپو بچه،کرم سوختگی نوزاد، لوسیون مخصوص کودک… همراه داشته باشیم

 

 

ظروف غذاخوری کودک

لیوان های ضد چکه و بطری آب تا جایی که ممکن است به کودک نوشیدنی بدهید تا در طول سفر دچار کم آبی نشود. بهتر است لیوان مناسب خود کودک را داشته باشیم و فلاسک هایی که مناسب برای نگهداری آب سرد و گرم است برای سفر مناسب تر است

ظروف نشکن و پلاستیکی برای غذا و ظرف های مسافرتی و درب دار برای نگهداری تغذیه کودک در صورتی که گرم کننده غذا داریم همراه ببریم چون کار مادر را در سفر راحت تر میکند.

 

خوراکی – شیر خشک

در صورتی که کودک شیر خشک مصرف میکند حتما به مقدارلازم همراه ببرید و از بیسکویت و سایر محصولات خوراکی مناسب نیز همراه داشته باشید

 

وسایل ایمنی

کلاه نقاب دار و ضدآفتاب مخصوص کودک

جعبه کمک های اولیه کودکان

محافظ پریز برق، برای اینکه کودک در هتل یا خانه ای که کرایه کرده اید دچار برق گرفتگی نشود، حتما چند محافظ پریز برق همراه داشته باشید.

 

گهواره یا پارک تاشو و قابل حمل

اگر فرزند شما هنوز در گهواره می خوابد حتما هرکجا می روید، گهواره او را با خود ببرید.

 

صندلی ماشین

برای سفر با اتومبیل یا هواپیما صندلی ماشین کودک بسیار ضروری است زیرا در صورت وقوع خطرات احتمالی از آسیب رسیدن به نوزاد و پرتاب یا افتادن او جلوگیری میکنیم و نوزاد در امنیت کامل است.

کالسکه و ساک لوازم

در صورتی که به مکانی هایی سفر میکنید که دارای مراکز خرید و گردشگری زیاد است بهتر است یک کالسکه سبک همراه داشته باشید تا در صورت خسته شدن کودک از راه رفتن یا در صورت خوابیدن، از بی قراری کودک و بغل گرفتن کودک آسوده شوید.

کیف مناسب برای لوازم نوزاد همراه داشته باشید که ان را به راحتی میتوانیید به کالسکه نوزاد آویزان کنید.

دوربین عکاسی و شارژر آن را فراموش نکنید تا بتوانید لحظات جذاب سفرتان را ماندگار کنید.

(وسایل توصیه شده برای سفر با نوزاد را با توجه به نیاز و سفر خود بردارید و بیشتر این وسایل را در سیسمونی نوزاد خود دارید و توجه داشته باشید این مطلب صرفا جهت راهنمایی میباشد.)

پاسخی بگذارید

Top