شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > برای سیسمونی نوزادم چه کریری بخرم ؟

برای سیسمونی نوزادم چه کریری بخرم ؟

ویژگی هایی  که  در مورد  کریر یا سبد حمل نوزاد باید بدانیم

خریدن کریر مناسب یکی از مهم ترین عواملی است که هر پدر و مادر جوانی باید در نظر بگیرد. اگر شما هم قصد خرید یک کریر را دارید، پیش از هر چیز باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید: 1) نیاز پدر و مادر 2) نیاز کودک تان و در آخر سبک زندگی.

سبد حمل جزء وسایلی است که در هنگام خرید سیسمونی مورد توجه پدر و مادر قرار میگیرد زیرا نوزاد و والدین به آن احتیاج دارند و آرامش کودک و آسایش والدین زمان خرید ، گردش تا حدی به این وسیله بستگی خواهد داشت از این رو هنگام خرید آن باید دقت کامل داشته باشیم .

1) دارای علامت استاندارد باشد: کاربرد کریر ایجاد شرایط مساعد برای حمل و نقل کودک است و بسیاری از والدین امروزی برای جابه‌جایی نوزاد هنگام خروج از منزل از آن استفاده می‌کنند، اما کریر علاوه بر ایجاد آسایش برای کودک و والدین قرار است محافظی بسیار مطمئن برای نوزاد عزیز شما باشد، پس بهتر است قبل از انتخاب مدل مورد نظرتان به علائم استاندارد که معمولا از سوی شرکت‌های سازنده برای لوازم حمل و نقل کودک استفاده می‌شود توجه ویژه داشته باشید. این ویژگی معمولا با حرف E روی جعبه کریر مشخص می‌شود.

2) وزن کریر: همانگونه که از نام این وسیله پیداست قرار است والدین برای جابه‌جایی و حمل کودک از آن استفاده کنند؛ بنابراین لازم است نسبت به وزن وسیله خوب دقت کنیم، چون اگر مادر یا پدر به تنهایی قصد جابه‌جایی کودک را داشته باشند با توجه به این‌که یک ساک همراه کودک نیز باید با خود حمل کنند ممکن است وزن کریر برای ایشان دردسر ساز باشد و باعث خستگی و در نهایت کنار گذاشتن آن شود.

3) کریر قابلیت تبدیل به صندلی ماشین را داشته باشد : با توجه به افزایش تقاضای استفاده از کریر و البته زندگی ماشینی امروز، بیشتر سازندگان به فکر تولید وسیله‌ای چندکاره در این زمینه افتادند که درواقع علاوه بر این که مسئولیت حمل و محافظت نوزاد خارج از منزل را برعهده دارد هنگام استفاده از خودرو نیز می‌تواند با استفاده از تجهیزات اضافه‌ای که در آن تعبیه شده به صندلی خودرو تبدیل شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید این موضوع را خوب مورد بررسی قرار دهیم. هرچند ممکن است قیمت بیشتری بپردازیم. اما فراموش نکنید اگر قصد خرید این وسیله را دارید باید به محافظ‌های آن خوب دقت کنید که عبارتند از محافظ‌های سر و گردن و بندهای نگهدارنده، چون هنگام استفاده آن به صورت صندلی خودرو به این موارد نیاز خواهید داشت. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید کریر را تا زمانی که فرزند شما حدود 10 کیلوگرم وزن گرفته می‌توانید به عنوان صندلی خودرو استفاده کنید و پس از آن باید به دنبال صندلی خودرو مناسب اندازه کودک باشید.

البته اگر خودرو شخصی دارید، صندلی کودک جزو ملزومات بسیار اساسی دلبند شماست که باید در خرید آن خوب دقت کنید، چون با توجه به بررسی‌های انجام شده هنگام بروز سوانح رانندگی، کودکان 70 درصد بیش از بزرگسالان درخطر آسیب خواهند بود. بنابراین نسبت به خرید این وسیله کاملا با وسواس اقدام کرده و به علامت یونیورسال که نشاندهنده مناسب بودن صندلی برای تمام خودرو‌هاست دقت کنید.

بنابراین درباره استانداردها و تست‌های انجام شده روی آن خوب دقت کنید و به علامت‌های موجود روی کارت الصاقی به آن توجه ویژه داشته باشید. مهم‌ترین موضوع هنگام خریدن صندلی خودرو برای کودکان، ایمنی آنهاست که باید بندهای نگهدارنده دقیقا درست نصب شده باشد و محافظ سر و گردن کودک در این وسیله وجود داشته باشد.به خاطر بسپارید ارزان خریدن هنر نیست بلکه درست و منطقی خرید کردن مهم است.

(توصیه کارشناسان در باره صندلی خودرو این است که در صورت بروز حادثه حتی اگر هیچ صدمه‌ای به صندلی کودک وارد نشده باشد نسبت به تعویض آن اقدام کنید چون ممکن است تغییر حالتی هرچند کوچک بدون جلب نظر شما در حادثه بعدی کارایی صندلی خودرو دلبندتان را کم کند.)

4) دسته کریر مناسب باشد: کریر برای حمل نوزاد ساخته شده است، بنابراین وزن کل این وسیله همراه با نوزاد بر دستان والدین خواهد بود پس طراحی و مواد سازنده دسته کریر یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب آن برای شماست. امروزه کریرهایی که دارای دسته های پارچه ای است با توجه به امتیاز راحتی بیشتر تقاضای مشتریان را به خود اختصاص داده اند، گرچه کمی قیمت بالاتری نسبت به کریرهایی با دسته پلاستیک دارند؛ اما امتیاز حمل و نقل آسان این مشکل را کاملا برطرف کرده است.

کریر نوزادی مناسب کریری است که شیب و گودی کمی داشته باشد تا به مهره های کمر نوزاد آسیب نرساند. اگر به نظرتان شیب کریر زیاد است می توانید در ابتدا با یک بالش کوچک پشت کمرش را بپوشانید. سبک و جمع وجور بودن کریر یکی دیگر از عوامل مهم است، زیرا باید آن را با خودتان حمل کنید. پس هرچه سبک تر باشد این کار راحت تر خواهد بود. همچنین می توانید کریر هایی بخرید که به عنوان صندلی ماشین هم کاربرد دارند، در این صورت طی جا به جایی با ماشین هم خیال تان راحت است که فرزندتان جایگاه مناسبی دارد. .

پس نکات ضروری عبارت است از :

1)سبک باشد ، سبک یعنی ترجیحا در حد 2-1 کیلو باشه.

2) گودی کریر رو نگاه کنید بعضیها گودیشان زیاد و چندان مناسب استفاده از نوزادی نیستند.

3) اگر کریر را برای استفاده بعنوان صندلی ماشین هم میخواهید ترجیحا باید کریر بدنه مستحکمی داشته باشد و آنهایی که با کمر بند بسته میشوند و به ماشین وصل میشوند بهتر هستند یعنی بجز کمربند بهتراست به صندلی ماشین هم متصل شوند. البته پیدا کردن چنین کریری با همه قابلیتها شاید ممکن نباشد و

4) آن مدل کریر هاییکه بالشتک مانند دور سری دارند برای نوزاد بهتر است.

پاسخی بگذارید

Top