شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > آغوشی نوزاد و سیسمونی

آغوشی نوزاد و سیسمونی

چرا و چه آغوشی بخریم!!!!

آغوشی یکی از وسایلی است که خیلی از پدر و مادر‌ها ترجیح می‌دهند در سیسمونی نوزادشان داشته باشند. برخی از والدین از آغوشی استفاده‌های زیادی می‌کنند و برای برخی دیگر تنها جنبه تزئینی دارد. این‌که آغوشی چقدر به دردتان می‌خورد به سبک زندگی‌تان بستگی دارد؛ اما باید بدانید که اگر به استفاده از آغوشی عادت کنید زندگی برای‌تان شیرین‌تر می‌شود، چون زمانی‌که کار دارید و باید از دست‌های‌تان استفاده کنید، می‌توانید نوزادتان را در آغوشی بگذارید و آزادانه به کار‌های‌تان برسید بدون این‌که دست‌های‌تان درگیر باشد. از سويي استفاده از آغوشی برای خود نوزادان نیز دلپذیر است، چرا که در همه حال به مادر یا پدر نزدیک هستند و احساس امنیت می‌کنند. .

 

یک نکته در مورد آغوشی:

واقعیت این است که کسی که میخواهد آغوشی بخرد باید این کار رو زود انجام بدهد و با وسایل سیسمونی که برای نوزادش می خرد این کار رو بکند. ما اول فکر می کردیم که خرید آغوشی ضروری نیست و نوزاد بهتراست با کریر جا به جا شود. اما اگر شما هم مثل ما از آن افرادی باشید که زیاد بیرون میروید استفاده از کریر فکر خوبی نیست.

 

مقایسه کریر با آغوشی:

کریر سنگین تر است و تمام وزن کریر با نوزاد برروی دست وارد می شود و بنابراین حمل و نقل آن سخت تر است اما امنیت بسیار بالایی دارد. به همین دلیل پیشنهاد من این است که برای مسافت های کوتاه از کریر استفاده شود. اگر کریر شما از آن هایی است که بر روی کالسکه قرار می گیرد این حسن را دارد که می توانید برای مسافتهای طولانی هم استفاده کنید به شرطی که مکان مورد نظر شما به اصطلاح کالسکه رو باشد.

اگر می خواهید به جاهای شلوغ بروید استفاده از کالسکه و کریر مساله ساز است. در این حالت بهترین وسیله برای حمل نوزاد آغوشی است.

اما با وجود این همه تنوع در بازار شاید انتخاب مدل مناسب برای‌تان سخت باشد، ما در این مطلب شما را راهنمایی می‌کنیم تا بدانید برای خرید یک آغوشی مناسب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید

1)اولویت استفاده از آغوشی گردش و تفریح یا منزل:

 

اول از همه فکر کنید بیشتر از همه کجا قصد استفاده از آغوشی را دارید، زمانی‌که در خانه هستید و کلی کار عقب افتاده دارید و نوزادتان هم بی‌قراری می‌کند یا برای پیاده‌روی و خرید در خیابان و مکان‌هایی که امکان حمل کالسکه وجود ندارد و یا در مسافرت . با توجه به کاربرد آغوشی و تکرر استفاده و با توجه به قیمت‌های مختلف ، آن آغوشی را انتخاب کنید که برای استفاده شما مناسب‌تر است. مسلما اگر استفاده بیشتری داريد بهتر است با صرف هزینه بیشتر، آغوشی بهتری  بگیرید که با دوام و سبک نیز باشد.

 

2) چه کسی بیشتر از آغوشی استفاده میکند:

در وهله بعدی فکر کنید چه کسی قرار است بیشتر از آغوشی استفاده کند، مادر یا پدر؟ اگر فکر می‌کنید هر دو از آغوشی نوزاد استفاده خواهید کرد بهتر است آغوشی را انتخاب کنید که بند‌ها و بست‌های آن قابل تنظیم باشد و برای جثه هر دو مناسب باشد تا هم خودتان و هم نوزادتان احساس آرامش و آسایش کند.

 

3) انتخاب حالت آغوشی:

آغوشی‌های موجود در بازار 1 حالته، 2 حالته و 3 حالته هستند. با توجه به استفاده‌تان ببینید کدام یک برای شما مناسب‌تر است.

 

آغوشی‌های یک حالته آن‌هایی هستند که برای بچه‌های بزرگ‌تر استفاده می‌شوند و تنها یک حالت دارند و آن هم رو به بیرون است، یعنی نوزاد رو به بیرون قرار می‌گیرد، معمولا از ۶ ماهگی به بعد که گردن نوزاد سفت شده استفاده دارند.

 

آغوشی‌های 2 حالته از بدو تولد قابل استفاده هستند، یک حالت برای اوايل نوزادی و زمانی‌که نوزاد هنوز گردن نگرفته کاربرد دارد. در این حالت نوزاد رو به شما قرار می‌گیرد و تکه‌ای از آغوشی برای تحمل وزن گردن او در پشت سرش قرار می‌گیرد. با بزرگ‌تر شدن نوزاد، شما می‌توانید از حالت دوم استفاده کنید و با تا کردن تکه جلویی نوزاد را رو به بیرون ببندید و برای زمانی مناسب است که نوزاد تحمل و کنترل وزن گردن را یاد گرفته است.

آغوشی‌های ۳ حالته علاوه بر 2 حالت بالا به صورت خوابیده هم در می‌آیند که برای شیردهی مناسب است، اما بهتر است این حالت را امتحان کنید تا از راحتی آن برای شیردهی اطمینان پیدا کنید، چون معمولا این حالت سوم تنها یک بعد تبلیغاتی داشته و زیاد قابل استفاده نیست.

در ‌‌نهایت با توجه به سبک زندگی‌تان و مقدار استفاده‌ای که از آغوشی دارید و با در نظر گرفتن تمام موارد امنیتی و راحتی، آغوشی را از میان مدل‌های گوناگون استفاده کنید که برای شما مناسب‌تر است و به جثه‌تان کمترین فشار را وارد می‌کند.

 

4) راحتی و امنیت آغوشی

راحتی و قابل انعطاف بودن آغوشی نیز از مهم‌ترین نکاتی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. آغوشی که انتخاب می‌کنید باید هم برای شما و هم برای نوزادتان راحت باشد و استفاده طولانی مدت از آن شما یا نوزادتان را کلافه و خسته نکند. همچنین آغوشی باید طوری طراحی شده باشد که گذاشتن و بیرون آوردن کودک در آن با کمترین تلاش و به راحتی صورت بگیرد، چرا که والدین ممکن است هنگام استفاده از آغوشی دست تنها باشند، پس راحتی استفاده از آن نیز باید قبل از خرید مورد توجه قرار بگیرد.

راحت باز و بسته شدن قفل‌ها هم مهم است، شما باید بتوانید به تنهایی و با یک دست قفل‌ها را باز و بسته کنید، چون باید با یک دست کودک را بگیرید تا با باز شدن آغوشی، کودک در بغل شما قرار بگیرد. آغوشی‌هایی که بند کمر دارند مناسب‌ترین آغوشی‌ها برای والدین هستند چون با پخش شدن وزن در پشت بدن کمترین فشار را به گردن و مهره‌های کمر وارد می‌کنند. بندهای آغوشی باید به قدر کافی پهن باشند چون باعث می‌شوند فشار روی گردن و شانه‌های شما کمتر احساس شود.

سوراخ‌هایی که برای جای پای نوزاد در نظر گرفته شده چک کنید. این سوراخ‌ها باید به قدر کافی راحت و گشاد باشند تا پای کودک را اذیت نکنند. اگر قصد دارید آغوشی را از سنین کوچکی استفاده کنید، مراقب باشید تا آغوشی که می‌خرید تکه اضافی برای نگه داشتن گردن نوزاد را داشته باشد.

 

آغوشی‌هایی را انتخاب کنید که قفل‌ها و بست‌های پلاستیکی دارند، اما از جنس پلاستیک مرغوب، چون اگر قفل‌ها آهنی باشند ممکن است در فصل تابستان یا زمستان بیش از حد گرم یا سرد شوند و این هم برای کودک آزاردهنده است و هم برای کسی که از آغوشی برای حمل نوزاد استفاده می‌کند.

اما با وجود این همه تنوع در بازار شاید انتخاب مدل مناسب برای‌تان سخت باشد، ما در این مطلب شما را راهنمایی می‌کنیم تا بدانید برای خرید یک آغوشی مناسب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید

 

پیش از خرید، آغوشی‌های مختلف را امتحان کنید تا از راحتی آن مطمئن شویدا

پاسخی بگذارید

Top