شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > چگونه از نوزادان در فصل بهار مراقبت کنیم

چگونه از نوزادان در فصل بهار مراقبت کنیم

 

مراقبت از نوزاد در فصل بهار

دانه های گرد و غبار در هوای بهاری
حساسیت هایی چون ورم غشای بینی، زکام بر اثر حساسیت و سرماخوردگی های بهاری، از مشکلات رایج برای نوزادان و بچه ها و حتی بزرگسالان در این فصل است. البته متخصصان اطفال بر این باورند که کودکان زیر 3 سال، دچار حساسیت فصلی نمی شوند، اما در بعضی از کودکان پایین تر از این سن نیز خارش و آبریزش چشم یا تحریکات پوستی مشاهده شده است.
اگر کودک شما به آبریزش یا گرفتگی بینی، عطسه های مکرر، گلودرد و سرفه (که در هنگام صبح و شب بیشتر می شود)، قرمزی و خارش چشم و بینی دچار شده، ممکن است آلرژی داشته باشد.
برای برطرف کردن سرماخوردگی یا آلرژی کودک خود، می توانید از قطره سالین یا سدیم کلراید برای باز کردن و برطرف کردن مخاط های بینی استفاده کنید.
بنابراین به مادران تو صیه می شود که 15 دقیقه قبل از شیردهی، از قطره بینی استفاده و بیرون بینی را با ژل های مخصوص چرب کنند تا از میزان ناراحتی کاسته شود.
با استفاده از دستگاه های بخور و مرطوب کننده هوا در اتاق کودک، می توان به کاهش محرک های آزار دهنده در هوا کمک کرد.
به باور بعضی از پزشکان، حمام رفتن قبل از خواب تا حد زیادی از ایجاد آلرژی جلوگیری یا از میزان آن کم می کند
در روزهای پر گرد و غبار، در و پنجره خانه و ماشین را کاملا ببندید تا از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری کنید. همچنین در این روزها، فعالیت های خارج از منزل را تا جای ممکن محدود کنید.
لباس های شسته شده را بیرون از منزل آویزان نکنید و آنها را داخل منزل بیاویزید تا خشک شود.

پوشش مناسب برای کودکان در بهار
متخصصان اطفال پیشنهاد می کنند که در فصل بهار از پارچه های خنک، اما ایمن و محافظت کننده پوست کودک در برابر نور خورشید استفاده کنید. پوست کودکان بی نهایت لطیف و در معرض آفتاب سوختگی است. بنابر این از لباس های خنک، سبک و رنگ روشن برای او استفاده کنید، اما تا جای ممکن، پوست بدن کودک را با لباس، کاملا بپوشانید.
برای کالسکه کودک، سرپوش بارانی تهیه کنید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

کالسکه و کریر نوزادی مدل Bagile bx4 بریتکس britaxکودک را با لباس نخی آستین بلند، شلوار و جوراب بپوشانید و کلاه آفتابی یا کلاه معمولی و همچنین کت بارانی را هرگز فراموش نکنید. لباس های روشن، مانع از جذب حشرات می شود و همچنین نور خورشید و گرما را بر می گرداند و کودک را خنک نگه می دارد.

حتما برای پوست کودک خود ضد آفتاب و لوسیون ضد حشره کودک تهیه نموده وحتما استفاده نمایید و نگران حشرات بهاری هم نباشید. کافی است با خود پشه بند و کرم ضد آفتاب، کلاه نقاب دار و کت بارانی بردارید و از فعالیت های لذت بخشی مثل پیاده روی، استراحت زیر درختان و مطالعه کتاب در کنار کودک در حال رشد خود لذت ببرید.

لوسیون ضد حشره 125 میل بی بی کوکول Babycoccole

پاسخی بگذارید

Top