شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > چرا بالش بارداری استفاده کنیم

چرا بالش بارداری استفاده کنیم

ویژگی های بالش بارداری و نحوه استفاده از آن :
پزشکان به مادران باردار توصیه می کنند که حتما در هنگام استراحت به پهلو (طرفین) دراز بکشند. دلیل این توصیه افزایش حداکثری توزیع اکسیژن و مواد غذایی به جنین در حال رشد می باشد. با این وجود دراز کشیدن طولانی مدت به طرفین برای خانم بارداری که اضافه وزن زیادی در ناحیه شکم دارد (گاهی بیشتر از ۸ تا ۱۲ کیلوگرم ! ) می تواند بسیار مشکل باشد و فشار مضاعفی به مفاصل ران، کمر و گردن می آورد. بالش بارداری راهکاری ساده اما بسیار موثر در کاهش دردهای ناشی از خوابیدن به پهلو برای زنان باردار است.
نکات لازم درباره استفاده از بالش بارداری :
۱-اکثر بارداران استفاده از بالش بارداری را از حدود هفته ۱۵ بارداری و یا از زمانی که دچار مشکلات خواب می شوند شروع می کنند.استفاده به موقع از بالش بارداری باعث می شود بدنتان با شرایط جدید زودتر انطباق پیدا کند و در ماه های پایانی بارداری خواب راحتری داشته باشین.
۲- مناسب ترین روش استفاده از بالش بارداری برای هر فرد، روشی است که در آن کمترین میزان فشار یا درد به اندام ها وارد شود.
۳- به طور کلی ۴ ناحیه گردن، شکم، کمر و مفاصل ران اندام هایی است که یک بالش بارداری مناسب از آن ها حفاظت می کند. در نتیجه به منظور برخورداری کامل از مزایای چنین بالشی بهتر است از بالش هایی که از ناحیه گردن تا مفاصل ران و زانو را پوشش دهند استفاده شود.همچنین توصیه می گردد برای حفاظت بیشتر از مفاصل ران و زانو بالش را در بین دو پای خود قرار دهید.
۴- کیفیت بالش بارداری، قابلیت ارتجاعی مواد داخل آن و همچنین قابل شستشو بودن رویه آن از سایر مواردی است که در هنگام خرید یک بالش بارداری مناسب باید مد نظر قرار دهید.
مزایای استفاده از بالش بارداری :
خوابي آرام و دلچسب
آرامش و امنيت
جلوگیری از برخورد زانوها
مناسب برای تکیه دادن
مناسب براي استراحت طولاني مدت ،مطالعه يا نوشتن مطالب
بسیار مفید برای بعد از انجام جراحي كمر
جلوگیری از وارد شدن فشار به شكم در زمان خواب
جلوگیری از خستگي پا بر اثر وزن بارداري

پاسخی بگذارید

Top