شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > آموزش سریع تعویض پوشک

آموزش سریع تعویض پوشک

اگر برای اولین بار از پوشک پارچه ای یا اگر از پوشک یک بار مصرف استفاده می کنید، نکات زیر به شما در این زمینه کمک می کند.
 برای اینکار ابتدا لازم است که :

دستان خود را شسته و خشک کنید (می توانید از تمیزکننده های مخصوص کودک هم استفاده کنید).

یک فضای گرم، خشک و تمیز را برای تعویض پوشک نوزاد خود انتخاب کنید. در ابتدا ممکن است بخواهید از یک میز برای تعویض پوشک نوزادتان استفاده کنید اما استفاده از یک پارچه خشک و تمیز بر روی یک سطح گرم و نرم هم مناسب خواهد بود.

وسایل مورد نیاز از جمله پوشک تمیز و مقداری پارچه یا وسایل تمیزکننده هم مهیا کنید. یک سطل پلاستیکی تا پلاستیک هم در دسترس داشته باشید. اگر کودکتان به پوشک حساسیت دارد حتماً پماد یا محلول ضد حساسیت هم در دسترس خود نگه دارید.

تعویض پوشک یکبار مصرف

1-   نوار چسب ها را باز کرده و آن ها را بر روی لایه دیگر بچسبانید، بدین ترتیب به پای کودک نمی چسبند. اما هنوز پوشک کثیف را دور نیندازید.

2-   با گوشه تمیز پوشک، آلودگی های اطراف ناحیه تناسلی او را نیز تمیز کنید. اگر نوزادتان پسر است مراقب باشید روی پایش را با پارچه تمیزی بپوشانید که اگر در حین تعویض پوشک ادرار کرد شما را کثیف نکند.

3-  زانوهای کودک را گرفته و باسن او را از سطح میز بالا آورید.

4- پوشک را از زیر پای کودک تا بزنید.

5-   از ماده تمیز کننده یا پارچه تمیز و مرطوب برای تمیز کردن پای کودکتان استفاده کنید. اگر کودکتان دختر است مراقب باشید ناحیه تناسلی او را از جلو به عقب تمیز کنید. این کار احتمال انتقال باکتری به واژن و در نتیجه عفونت را کم خواهد کرد.

6- هر دو پای کودک را بالا نگه داشته و زیر باسن او را کاملاً تمیز کنید.

7-   پوشک کثیف را به وسیله پوشک تمیز جایگزین کنید. در مورد پوشک تمیز، نیمه بالایی آن (که برچسب ها هم بر روی آن دیده می شود) باید زیر باسن کودک قرار بگیرد و نیمه دیگر آن از بین پاهای کودک بالا می آید (مراقب باشید این کار را طوری انجام دهید که کودک احساس راحتی داشته باشد.) سعی کنید پوشک را بین پاهای کودکتان جمع نکنید چون ممکن است باعث خراشیدگی و ناراحتی کودک شود. در مورد نوزادانی که تازه متولد می شوند مواظب باشید پوشک را بر روی بند ناف او قرار ندهید. در مورد نوزادان پسر هم توجه داشته باشید که سر آلت او به سمت پایین باشد.

8-   دکمه های (یا برچسبهای) پوشک را ار هر دو طرف ببندید، مطمئن شوید که کیپ (چسبان) باشد اما خیلی هم سفت نباشد که اثر آن روی پوست کودک باقی مانده و او را اذیت کند. پوشک کثیف را در پلاستیکی گذاشته و در سطل زباله قرار دهید. دستان خود را شسته و لباس کودکتان را هم بپوشانید.

پاسخی بگذارید

Top