شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > هر آنچه باید در مورد شیشه شیر بدانید؟(قسمت چهارم)

هر آنچه باید در مورد شیشه شیر بدانید؟(قسمت چهارم)

6- شیشه های تمام سیلیکونی :

این شیشه ها تنها تفاوتی که با سایر شیشه ها دارند در جنس بدنه ی آنها می باشد. بدنه ی این شیشه ها تمام سیلیکونی بوده و براحتی با فشار دست به داخل می رود. به عبارت دیگر این شیشه ها را می توان جزء شیشه های خوش دست به حساب آورد که البته این موضوع نیز کاملا سلیقه ای می باشد. یکی از معایب این شیشه ها این می باشد که به مرور زمان با استفاده ی طولانی بویژه زمانی که مرتب از آن برای آب جوش و یا مایعات داغ استفاده می شود شیشه کمی از حالت اولیه خود خارج می شود.

نمونه هایی از شیشه های تمام سیلیکون موجود در بازار:

   شیشه های تمام سیلیکون نابی NUBY(برند آمریکا) با حدود قیمت 40 تا 50 هزارتومان

 شیشه های تمام سیلیکون بی بی سیل Babisil(برندانگلستان)با حدود قیمت 40 تا 50 هزارتومان

7- شیشه های ساده و شیشه های طرح دار:

با توجه به سلایق مختلف مشتریان و مصرف کنندگان لوازم و ملزومات کودک بویژه محصولات مراقبتی کودک اکثر تولید کنندگان در تولید محصولاتشان هم محصولات طرح دار تولید نموده اند هم محصولات بدون طرح و ساده . اگرچه انتخاب هریک از این دو نوع بر حسب سلیقه ی خریدار  میباشد اما شاید در این بین گفتن این نکته خالی از لطف نباشد که شیشه های طرح دار و رنگی یک مزیت عمده نسبت به شیشه های ساده دارند و آن این است که انتخاب رنگ و طرح شیشه های رنگی برحسب شناخت های روانشناسانه بر روی نوزادان بوده و این شیشه ها به تحریک قو ه ی بینایی نوزاد و کودک و شناخت رنگ ها و تمایز آنها در طبیعت بسیار کمک می کند .

نمونه هایی از شیشه های طرح دار و رنگی موجود در بازار:

  برخی شیشه های طلقی نابی NUBY(برند آمریکا) با حدود قیمت 25 تا 50 هزارتومان

  شیشه های چیکو با عنوان ولبینگ Chicco(برند ایتالیا) با حدود قیمت 20 تا 40 هزارتومان

  شیشه های طلقی و پیرکس ناک (برند آلمان) با حدود قیمت 40 تا 80 هزارتومان

  شیشه های طلقی و پیرکس نیپ (برند آلمان) با حدود قیمت 15 تا 50 هزار تومان

 شیشه های طلقی و پیرکس بی بی نوا (برند آلمان) با حدود قیمت 20 تا 50 هزارتومان

 شیشه های طلقی ریکانگ (برند چین) با حدود قیمت 10 تا 25 هزارتومان

  شیشه های طلقی کمرا(برند تایلند) با حدود قیمت 10 تا 30 هزارتومان

8- شیشه های آموزشی:

این دسته شیشه ها که اغلب در میان مصرف کنندگان با عنوان لیوان های آموزشی شناخته شده است . این شیشه ها ، شیشه های دسته داری هستند که سر شیشه ی متفاوتی دارند، در واقع این شیشه ها با کارایی دوگانه ای که دارند (شیشه و لیوان) محصول مناسبی برای استفاده نوزادان برای تغییر روش تغذیه از شیر به مایعات غلیظ تر و آموختن استفاده از لیوان می باشد. رده ی سنی قابل استفاده از این محصول برای نوزادان بالای 6 ماه می باشد.

نمونه هایی از شیشه های آموزشی موجود در بازار:

 شیشه های آموزشی نیپ (برند آلمان) با حدود قیمت 25 تا 40 هزارتومان

  شیشه های آموزشی ناک (برند آلمان) با حدود قیمت 50 تا 75 هزارتومان

9- شیشه های شکاف کام:

قبل از معرفی این شیشه ها بدنیست بدانید که شکاف کام چیست

شکاف کام چیست؟؟

لب‌شِکَرییا لَبِ شکافته، یکی از نواقص زایشی بدن است. در این حالت بخشی از لب نوزاد باز می‌ماند و گوشت آن رشد کافی نداشته‌است.حالت لب‌شکری ممکن است هم‌زمان با کام شکافته رخ بدهد.در حالت کام شکافته، بخش‌های چپ و راست سخت‌کام پیوستگی ندارند. کام‌ها یا لب‌های شکافته در هر ۶۰۰ تا ۸۰۰ زایمان رخ می‌دهد و امروزه می‌توان با جراحی سریع پس از زایمان آن را رفع کرد.در زبان فارسی حالت لب‌شکری را با نام‌های خرگوش‌لب، شکافته‌لب، لب‌چاک، چهارلب، سه‌لبه، سه‌لنج، کفیده‌لب، و شکرلب نیز می‌نامیدند.شکاف لب همان‌طور که از اسمش پیداست، یک بیماری است که در آن شکافی در لب بالایی وجود دارد. این شکاف می‌تواند در یک یا هر دو طرف لب وجود داشته و به سمت بینی ادامه پیدا کند. اما بیماری شکاف کام، عبارت است از یک شکاف یا تَرَک در سقف دهان. این شکاف باعث می‌شود که سوراخی بین بینی و دهان به‌وجود آید.
بعضی وقت‌ها شکاف لب و شکاف کام با هم اتفاق می‌افتند. این دو بیماری‌های تقریباً شایعی هستند که از هر 1000 کودک متولد شده، 1 یا 2 نفر آن‌ها را مبتلا می‌کنند. هر دوی این بیماری‌ها جزو نقص‌های زمان تولد نوزاد هستند، یعنی موقع رشد و تکامل جنین در رحم مادر ایجاد می‌شوند.
به طور طبیعی، دهان و بینی کودک بین هفته‌‌های 6 و 12 بارداری مادر تشکیل می‌شوند. اما در بعضی از بچه‌ها بخش‌هایی از لب و سقف دهان، به‌طور هم‌زمان رشد نمی‌کنند. در این‌جور بچه‌ها، به دلیل‌ آن‌که لب و سقف دهان جدا از هم تشکیل شده و رشد می‌کنند، ممکن است شکاف لب، شکاف کام و یا هر دو شکاف با هم ایجاد شوند.هیچ‌کس به درستی نمی‌داند که چرا یک کودک ممکن است دچار شکاف لب یا شکاف کام ‌شود. اما بعضی وقت‌ها این شرایط در خانواده‌‌ ارثی است. یعنی کسی که شکاف لب یا شکاف کام دارد، ممکن است یکی از اعضای خانواده‌اش هم همین مشکل را داشته باشد.
بعضی وقت‌ها هم شکاف کام بخشی از یک سندرُم است، یعنی از زمان تولد نارسایی‌هایی در بخش‌هایی از بدن وجود دارد که شکاف کام هم یکی از آن‌ها است. گاهی شکاف لب یا شکاف کام به دلیل اتفاقی که در زمان بارداری برای مادر افتاده است، پیش می‌آید. ممکن است مادر در دوران بارداریش داروی خاصی مصرف کرده باشد، در معرض دود سیگار قرار گرفته و یا کمبود ویتامین خاصی داشته باشد. در واقع می توان گفت شکاف کام یکی از متداول‌ترین نقایص مادرزادی عمده در انسان است. در سفیدپوستان شکاف کام همراه با شکاف لب، شیوعی معادل یک در هر هفتصد تا هزار تولد دارد. شکاف کامل لب به داخل سوراخ بینی گسترش می‌یابد و استخوان آلویول را درگیر می‌کند و تعداد دندان‌ها را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حال که تا حدودی با بیماری شکاف کاف آشنا شدید به توضیح شیشه شیرهای شکاف کام میپردازیم ،همان طور که از اسم این شیشه ها مشخص است این شیشه ها ویژه ی نوزادانی می باشند که با مشکل شکاف مواجه کام مواجه می باشند زیرا استفاده از سر شیشه های عادی برای این کودکان غیر قابل استفاده می باشد.زیرا این نوزادان قادر به تولید مکش نیستند و تغذیه آنها باید توسط سرشیشه ها ی خاص یا سایر وسایل انجام گیرد. یکی از پیشروان تولید محصولات تغذیه ای نوزاد در جهان کمپانی مدلا سوئیس می باشد که محصولات متنوعی برای نوزادان مبتلا به شکاف کام تولید نموده است.

نمونه هایی از شیشه های   شکاف کام موجود در بازار:

 شیشه های شکاف کام مدلا (برندسوئیس) با حدود قیمت 200 تا 300 هزارتومان

پاسخی بگذارید

Top