شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > هر آنچه باید در مورد شیشه شیر بدانید؟(قسمت دوم)

هر آنچه باید در مورد شیشه شیر بدانید؟(قسمت دوم)

1 – شیشه های ضدنفخ :

 قبل از توضیح در مورد شیشه های ضدنفخ شاید بهتر باشد کمی در مورد نفخ در نوزادان صحبت نماییم.  یکی از دلایل گاز معده این است که هنگام شیر خوردن هوا هم وارد معده نوزاد می شود، شاید هم شما غذایی خورده باشید که شیرتان را نفخ آور کرده است. برخی از نوزادان در طول روز به طور مرتب گاز معده تولید می کنند، اما گاهی اوقات این گاز در روده کوچک گیر کرده و تولید حباب می کند که آنان را ناراحت خواهد کرد.
نوزادتان از درد جیغ می کشد و پاهایش را به سمت شکمش جمع می کند. در این موارد باید او را آرام کرده و کاری کنید که این گاز از معده اش خارج شود و تدبیری بیندیشید تا چنین چیزی دیگر تکرار نشود. اگر فرزندتان از بطری شیر می خورد و به طور متناوب دچار این مشکل می شود می توانید از شیشه شیرهای ضد نفخ استفاده کنید.یا اینکه پیش از شیردهی با این شیشه ها هوا را از درون آن خارج کنید که این کار احتمال ایجاد گاز در معده نوزاد را کاهش می دهد. همچنین سر بطری را تعویض کنید، شاید سر شیشه زیادی کوچک باشد و وقتی نوزاد آن را در دهانش می گذارد و می مکد هوا هم وارد معده اش می شود. در وسط فرآیند شیردهی نوزاد را وادار کنید آروغ بزند. اگر نوزادتان گاز زیادی از معده اش خارج می کند، این کار را دو تا سه بار هم می توانید انجام دهید. پس از اتمام شیردهی نیز باز او را بغل کرده تا آروغ بزند. اگر بعد از یکی دو دقیقه خبری از آروغ نشد به تلاش خود ادامه دهید.

همانطور که در فوق توضیح داده شد یکی از روش های رفع نفخ در نوزادان استفاده از شیشه های ضدنفخ می باشد .این شیشه هاظاهری تقریبا متفاوت با سایر شیشه ها دارند، در طراحی برخی از این شیشه ها جداره ای داخلی تعبیه شده که اکثرا از جنس سیلیکون و یا مشمایی بوده  ودر برخی دیگر شما رابطی نی مانند درون شیشه ها مشاهده می کنید، برخی دیگر نیز دارای سری متحرک میباشند. آنچه این شیشه ها را از سایر شیشه ها متمایز نموده است این مورد است که طراحی این شیشه ها بگونه ای صورت گرفته که مانع از ورود هوای اضافه به شکم نوزاد می گردد. تفاوت دیگری که شاید این شیشه ها را از شیشه های دیگر متمایز نموده است بالا بودن قیمت این محصولات می باشد که این تفاوت هم به دلیل ویژگی منحصر به فرد و طراحی خاص این محصولات می باشد پس جای هیچ گونه تعجبی نیست!!!!

پیشنهاد ما به شما : اگر نوزادتان با مصرف شیشه های معمولی تا به حال دچارمشکل نشده است هیچ لزومی ندارد که هزینه ی بالایی برای خرید این محصول بپردازید و ازهمان شیشه ای استفاده نمایید که تا به حال استفاده نموده اید. زیرا این شیشه ها را پزشکان برای نوزادانی که واقعا مشکل نفخ و کولیک دارند توصیه می کنند. نه برای همه ی نوزادان!!!

شیشه  ضدنفخ نوزاد

نمونه هایی از شیشه های ضد نفخ موجود در بازار:

 شیشه های طلقی سیل باتل بی بی سیل Babisil(برندانگلستان)با حدود قیمت 80 تا 100 هزارتومان

 طلق های گرد ضدنفخ نابی NUBY(برند آمریکا)با حدود قیمت 25 تا 40 هزارتومان

  شیشه های طلقی و پیرکس دکتر بروان Dr Brown(برند آمریکا) با حدود قیمت50 تا 90 هزارتومان

 شیشه های طلقی و پیرکس مانچکین Munchkin(برند آمریکا) با حدود قیمت 50 تا 70 هزارتومان

  شیشه های طلقی و پیرکس تامی تیپ Tommee Tippee(برند انگلستان) با حدود قیمت 70 تا 100 هزارتومان

2 – شیشه های کاهنده نفخ :

در کنار شیشه های ضدنفخ ، دسته ی دیگری از شیشه ها وجود دارند که  شیشه های کاهنده نفخ می باشند. این شیشه ها برخلاف شیشه های  ضدنفخ ظاهری مشابه با سایر شیشه ها دارند و تنها تفاوتی که در طراحی این شیشه ها به چشم می آید وجود فرورفتگی و یا برآمدگی در سرشیشه های این شیشه ها می باشد که به دلیل این نوع طراحی و مکانیسمی که دارند سبب کاهش نفخ در نوزادان می شوند و نباید از آنها انتظار داشت که مشکل نفخ را در نوزادان به طور کامل حل کنند بلکه این شیشه را جهت پیشگیری احتمالی برای اکثر نوزادان پیشنهاد می شود.

نمونه هایی از شیشه های کاهنده نفخ موجود در بازار:

 اکثر شیشه های برند های تولید شده توسط برندهای مطرح دارای این ویژگی می باشند.

Philips   Avent،   NUK، NUBY،Tommee Tipee ،Dr Brown،Yoomi، Umee،حدود قیمت این دسته از شیشه ها بسته به برند آن متفاوت می باشد.

پاسخی بگذارید

Top