شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > راهنمای انتخاب شیردوش مناسب

راهنمای انتخاب شیردوش مناسب

برای خرید راحت و مطمئن شیر دوش ، آشنایی با انواع آن کمک بسزایی در انتخاب شیردوش مناسب به ما خواهد داشت.

راهنمای انتخاب شیردوش مناسب

انواع شیردوش و موارد مصرف آنها:

شیردوش ها براساس کارایی به 3 دسته زیر تقسیم می شوند:

1.  شیردوش های بیمارستانی

2. شیردوش های روزانه

3. شیردوش های گاه به گاه

شیردوش های بیمارستانی :

این شیردوش ها که عموماٌ توسط یک مشاور و یک پزشک و در بیمارستان در اختیار شما قرار گرفته می شود و یا برای مدتی به شما قرض داده می شود بسیار کارا و مفید بوده و از سرعت مکش بالایی نسبت به سایر شیردوش ها برخوردار می باشدو اغلب در مواردی کارایی دارند که کودک نارس و یا بیمار بوده و باید مدت طولانی تری را در بیمارستان و جدا از مادر بماند که در این صورت با استفاده از این شیردوش ها مقدار بیشتری شیر دوشیده می شود

شیردوش روزانه:

این شیردوش ها به شما این امکان می دهد که از یک یا هردو سینه شیرخود را بدوشید.  این شیردوش ها را در هر مکانی می توانید استفاده نمایید لازم به ذکر است که این شیردوش ها به شما گزینه های بیشتری در زمینه سرعت و کنترل مکش شیر می دهند و در روز شما می توانید 4 بار یا بیشتر از این شیردوش ها استفاده نمایید. برخی از این شیردوش ها دارای لوازم جانبی چون کیسه ی حمل، بطری ذخیره شیر می باشند.

پس این شیردوش ها بهترین انتخاب برای مادرانی هستند که بطور تمام وقت شاغل هستند.

شیر دوش های گاه به گاه:

این دسته شامل شامل دو دسته شیردوش برقی و دستی می شود.

این شیر دوش ها برای مادرانی مناسب است که بطور نیمه وقت کار می کنند و در روز تنها یکباراز شیردوش برای دوشیدن شیر استفاده می کنندلذا این شیردوش ها نسبت به دو گروه دیگر از قدرت و سرعت مکش کمتری برخوردار می باشند

نکته قابل توجه در مورد شیر دوش برقی و دستی در این است که اگرچه  شیردوش های برقی  قیمتی تقریبا دو برابر شیردوش های دستی  دارند اما در عوض از سرعت مکش بالاتری برخوردار بوده و کار با آنها به مراتب راحت تر می باشد.

نکاتی مهم در انتخاب شیردوش مناسب :

نکات بسیاری فراتراز قیمت را در انتخاب شیردوش مناسب باید مدنظر قرار داد که در اینجا ما به 3 ویژگی مهمتر آن اشاره می نماییم.

1.  یکی از نکاتی که در خرید شیردوش حتما باید مدنظر قرار دهید دقت در سایز سری شیردوش می باشد که در تماس مستقیم باسینه خواهد بود . کوچک بودن این سری نسبت به سینه سبب می گردد که مکش شیر از سینه دردناک گردد و از ادامه استفاده از شیردوش  پشیمان گردید پس بهتر است در زمان خرید توجه داشته یاشید که شیردوشی را انتخاب نمایید که سری آن قسمت روی سینه شما را کاملا پوشش دهد.

2.   نکته دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که شیردوش دارای قابلیت تنظیم زمان و قدرت مکش باشد تا بتوانید با توجه به مدت زمانی که می خواهید عمل دوشیدن را انجام دهید آنرا تنظیم نمایی.

3.   نکته سوم و آخراین است که حتی المکان از خرید شیردوش هایی که دارای لوله های رابط هستند خودداری نمایید و شیر دوش هایی را خریداری نمایید که مستقیما بر روی شیشه شیر قرار می گیرند و براحتی می توان آنها را تمیز نمود، لازم به ذکراست که تمیز نمودن شیر دوش هایی که دارای لوله رابط هستند سخت و در برخی موارد غیر قابل انجام بوده و سبب انتقال میکروب و ویروس هایی میشوند که در لوله های رابط رسوب نموده اند به کودک می شود

پاسخی بگذارید

Top