شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > نا خن ها!

نا خن ها!

ناخن‌های کودک تاشونده و نرمتر از ناخن‌های شماست اما اشتباه نکنید، کودکان ناخن‌های تیزی دارند!

اگر ناخن‌های کودک را به موقع نگیرید ممکن است هنگام دست و پا زدن صورت شما یا خودش را زخمی کند! پس شاید لازم باشد این کار را در اولین روزهای تولد او و حتی چند بار در هفته انجام دهید زیرا ناخن‌های دست نوزاد به سرعت رشد می‌کنند و نیز سرعت رشد بیشتری نسبت به ناخن های پاهای او دارند.

آسان ترین راه برای کوتاه کردن ناخن ها  استفاده از قیچی های کوچک مخصوص ناخن کودک است زیرا این قیچی ها علاوه بر اینکه تیز نیستند دارای نوک گِردی اند که کمک می‌کند تا در صورت تکان خوردن انگشتان کودک به او آسیبی نرسد البته باید نوجه داشته باشید که در حین کوتاه نمودن ناخن ها، دست کودک را محکم نگه دارید تا بی حرکت بماند و سپس با دورکردن لبه ناخن از نوک انگشت از گیر کردن ناخن در قیچی یا ناخنگیر جلوگیری نمایید.

همچنین می‌توان از ناخن گیر مخصوص کودک نیز استفاده کرد که در اینصورت باید خیلی دقت نمود تا پوست یا گوشت نوک انگشت کودک در آن گیر نکند. به همبن خاطر توصیه می گردد همراه یک نفر دیگر نسبت به انجام این کار اقدام کنید تا وی با نگه داشتن کودک مانع حرکات کنترل نشده و ناخواسته او شود و شما با تسلط بر انگشتان کودک، ناخن‌ها را کوتاه کنید.

روش دیگر این است که هنگامیکه کودک در حال شیر خوردن یا خواب است به کوتاه کردن ناخن های اوبپردازید زیرا در این حالات او آرام و تقریبا بی حرکت است.

 

 

منبع : ویکی پدیا

پاسخی بگذارید

Top