شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > خوابیدن نوزادان

خوابیدن نوزادان

 

 

برخی از افراد بر این باورند که امکان برقراری یک الگو در فواصل خوابیدن و خوردن بهتر است . مزیت این روش آن است که می توانید برای زندگی و کارهای خود برنامه ریزی کنید

 

اعلائم نشان دهنده خسته بودن نوزاد

 

در ۶ تا ۸ هفتهٔ اول، اکثر نوزادان نمی‌توانند هر بار بیشتر از دو ساعت بیدار بمانند. اگر بیش از این زمان او را بیدار نگه دارید، ممکن است بیش از حد خسته شود و مشکل به خواب برود.

حواستان به علائم خستگی او باشد. آیا چشمانش را می‌مالد؟ گوش‌هایش را می‌کشد؟ یا چشمانش دارند خواب می‌روند؟ اگر این علائم یا هر علامت خواب آلودگی دیگری را در او دیدید، سعی کنید او را بخوابانید.

 

عادت های خواب نوزاد 

 

هنگام رویارویی با عادت های خواب نوزاد خود  توصیه های زیر را به خاطر داشته باشید.

·  متخصصان  اطفال توصیه می کنند نوزادان به پشت خود بخوابند، نه بر روی شکم، زیرا با سندرم مرگ ناگهانی نوزادان مرتبط است.

برای نگه داشتن نوزاد خود به پشت پتویی را لوله کنید و به عنوان یک پشتی از آن استفاده بکنید تا از غلتیدن نوزاد خود جلوگیری کند.

·  شاید مایل به آویختن اشیایی با تصاویر روشن در اطراف تخت نوزاد خود باشید . تا هنگام بیداری به چیزهای جالبی نگاه کند، ولی مراقب باشید.

به منظور به حداقل رساندن هر نوع خطر خفگی ، بالش یا اسباب بازی نرم داخل تخت یا گهواره ی او نگذارید

·  پخش یک موسیقی ملایم قبل از خواب نیمروزی می تواند ه نوزاد شما برای خواب کمک کند.

·  بعضی از نوزادان هنگامی که تکان داده شوند راحت تر به خوا می روند. اما مراقب باشید ، تغییر الگوهای تثبیت شده مشکل است.

·  اجازه ندهید کودک شما با شیشه ی شیر در دهان به خواب برود این عادت می تواند به مشکلات دندانی مانن پوسیدگی دندان منجر شود.

 

بعضي از نوزادان درست زمانيكه شما مي خواهيد به رختخواب برويد كاملاً بيدار مي مانند. براي ماه هاي اول شما قادر نخواهيد بود زياد اين حالت را از بين ببريد.

ولي وقتي نوزاد به 2 هفتگي برسد مي توانيد اختلاف روز و شب را به او آموزش دهيد.

وقتي نوزاد در طول روز بيدار و هشيار است تا آنجا كه ممكن است با او بازي كنيد. خانه و اتاق او را روشن و پرنور نگه داريد و صداهاي معمولي خانه نظير زنگ تلفن و تلويزيون را كم نكنيد. اگر مايل است در طول مدت شير خوردن بخوابد او را بيدار كنيد. هنگام شير دادن در طول شب با او بازي نكنيد. نور و صدا را كم كنيد و با او زياد صحبت نكنيد. خيلي سريع او بايد دريابد كه شب هنگام بايد بخوابد.

پاسخی بگذارید

Top