شما اینجا هستید
صفحه اصلی > Uncategorized > راهنمای انتخاب لباس کودکان

راهنمای انتخاب لباس کودکان

1.بهترین و مناسب ترین لباس برای کودک

لباس‌هاي بادي در انواع حلقه‌اي، آستين كوتاه و آستين بلند به فروش مي‌رسند و جزو لباس‌هاي زير كودكان محسوب مي‌شوند. اين لباس‌ها پهلوهاي نوزاد را كاملا مي‌پوشاند و بين پاها با دكمه‌هاي فشاري بسته مي‌شود. به اين ترتيب در صورتي كه نوزاد يا شيرخوار را بغل كنيد، لباس او مرتب بالا نمي‌رود و شكم و پهلوي او سرما نمي‌خورد. هنگام خريد لباس بادي دقت كنيد. براي ماه‌هاي اول بعد از تولد لباس‌هايي را انتخاب كنيد كه از جلو دكمه فشاري مي‌خورند زيرا پوشاندن لباس طي اين ماه‌ها از سر كمي دشوار است. بعد از ماه دوم يا سوم مي‌توانيد بادي‌هايي را انتخاب كنيد كه روي سرشانه يا پشت دكمه فشاري دارند واز سر پوشانده مي‌شوند.

لباس بچه

2.فلسفه طراحی لباس راحتی برای کودک

لباس راحتي يكسره اولين بار توسط والتر آرزت آمريكايي دوخته شد. او به دنبال نوعي لباس راحت بود كه تمام بدن نوزاد را بپوشاند، او را گرم نگه دارد و در عين حال نوزاد به راحتي در آن حركت كند و روي اعضايش فشاري وارد نشود. وي اين لباس را دوخت و طرح‌اش به شدت در آمريكا مورد علاقه مادران قرار گرفت. بعد در دهه 60 به اروپا آورده شد و در آنجا نيز طرفداران بسياري پيدا كرد. مزيت اين لباس اين بود كه ميانه پاها دكمه داشت و مادر بدون اينكه بخواهد لباس فرزندش را درآورد مي‌توانست پوشك نوزاد را عوض كند. در حال حاضر انواع جوراب‌دار و بدون جوراب لباس‌هاي راحتي يكسره در بازار موجود است. برخي از انواع آنها ميانه پا و روي سرشانه دكمه دارند و برخي ديگر دكمه سرتاسري دارند. بدي اين نوع كه سرتاسر دكمه دارد، اين است كه به هر حال از لابه‌لاي دكمه‌ها هوا وارد مي‌شود و ممكن است تن نوزاد سرد شود. بنابراين براي فصل سرد از انواعي استفاده كنيد كه روي سرشانه و لاي پا دكمه مي‌خورند. نكته ديگر در مورد يكسره‌هاي جوراب‌دار است. اين لباس‌ها چون فرزندتان خيلي سريع رشد مي‌كند به سرعت كوچك مي‌شوند پس يا انواع بدون جوراب را انتخاب كنيد يا تعداد كمي لباس بخريد تا با قد كشيدن فرزندتان لباس‌‌هاي نو و زيباي نپوشيده روي دستتان نماند.

3.شروع لباس های با طرح بزرگسال

از 6 تا 9 ماهگي مي‌توانيد بلوز و شلوار و لباس‌هايي با طرح بزرگسال تن فرزندتان كنيد. قبل از اين سن، پوشاندن اين نوع لباس‌ها توصيه نمي‌شود زيرا روي شكم شيرخوار فشار وارد مي‌كند. اما اگر قبل از اين سن مي‌خواهيد بلوز و شلوار تن فرزندتان كنيد ابتدا كش لباس را امتحان كنيد كه خيلي سفت نباشد و بعد حتما دكمه‌ها از نوع فشاري باشند.

4. فصل سرما و انتخاب لباس

در فصل پاييز و زمستان اگر مي‌خواهيد فرزندتان را بيرون ببريد غير از لباس زير و لباس راحتي يا بلوز و شلوار، بايد لباس گرم ديگري هم تن او كنيد. جنس اين لباس بهتر است نرم، پشت پنبه‌اي و كاملا گرم باشد. در عين حال فرزندتان بايد در آن احساس راحتي كند و كلافه نشود. توجه داشته باشيد لباسي كه براي بيرون تهيه مي‌كنيد حتما جوراب متحرك داشته باشد يا بدون جوراب باشد. چون انواع جوراب‌دار را تنها براي مدت كوتاهي مي‌توانيد استفاده كنيد. ملاك اصلي ديگر در انتخاب اين لباس بعد از راحتي خود نوزاد، راحت پوشاندن و در آوردن آن است زيرا خيلي از اوقات بايد درحالي كه فرزندتان خواب است اين لباس را به تن او بپوشانيد يا درآوريد.

5. دقت در انتخاب جنس لباس!!!!!

لباسي كه براي نوزادان انتخاب مي‌شود بايد راحت و سبك باشد تا نوزاد در آن به راحتي حركت كند و لباس به پوستش نچسبد و او را آزار ندهد. نخ پنبه بهترين جنس به ويژه براي لباس زير نوزادان است. لباس‌هايي از جنس نايلون يا الياف صنعتي ممكن است باعث آلرژي‌هاي پوستي شود. لباس نوزادان بايد نرم، بدون رنگ و فرمالدييد باشد و راحت و سريع پوشانده شود.

 

پاسخ دهید

Top